Uchwała z 2008 r.

Wykaz uchwał Sprawozdawczego Walnego Zgromadzenia Koła PZW Nr 3 w Rzeszowie, z dnia 24 lutego 2008 r.

Powiadom znajomego:

1. Przyjąć bez uwag sprawozdania: Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego za 2007 r., złożone przez: Prezesa Zarządu Koła, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego.
  2. Przyjąć bez uwag plan pracy Zarządu Koła Nr 3 na 2008 r., przedstawiony przez Prezesa Zarządu Koła.
  3. Zatwierdzić preliminarz Koła na 2008 r., przedstawiony przez Prezesa Zarządu Koła.
  4. Zobowiązać Zarząd Koła do przedłożenia na Walnym Zebraniu Koła Nr 3 „VIMBA” w Rzeszowie w 2009 r. szczegółowego sprawozdania z realizacji uchwał podjętych na Walnych Zebraniach Koła w latach 2005 – 2008.
  5. Wystąpić do Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie z wnioskiem, aby jako rybacki użytkownik wód zwiększył nakłady na ochronę obwodów rybackich Okręgu oraz zapewnił skuteczną ochronę wód górskich i nizinnych. Obecnie na wodach górskich Okręgu brak jest jakiejkolwiek ochrony ryb łososiowatych, w związku z czym szerzy się kłusownictwo rybackie.
  6. Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Koła Nr 3 „Vimba” w Rzeszowie wnosi o zwiększenie zarybień pstrągiem potokowym wód górskich Okręgu do ilości przynajmniej z roku 2004.
  7. Złożyć protest do Ministra Środowiska w sprawie planów RZGW w Krakowie, budowy sztucznych zbiorników wodnych Myscowa – Kąty i Rudawka Rymanowska. Obecnie eksploatowane sztuczne zbiorniki podkarpacia np. na Wisłoku w Rzeszowie są nieprawidłowo użytkowane przez RZGW, w wyniku czego następuje pogorszenie stanu ekologicznego rzek. Zgodnie z wymogami art. 2.1 Prawa wodnego zarządzanie zasobami wodnymi ma służyć zaspokajaniu potrzeb ludności, gospodarki, ochronie wód i środowiska związanego z tymi zasobami, w szczególności utrzymywania lub poprawy stanu ekosystemów wodnych i od wody zależnych. Plany budowy kolejnych zbiorników, przy braku środków na utrzymanie we właściwym stanie już istniejących narusza cytowane zasady prawa.
  8. Wnosi się o wystąpienie do ZO PZW w Rzeszowie o podjęcie działań w oparciu o ustawę o odpadach, celem spowodowania likwidacji śmieci z brzegów rzek, a w szczególności: Gwoźnicy oraz Strugu i jego dopływów.
  9. Wystąpić do ZO PZW w Rzeszowie o wyjaśnienie przyczyn wnoszenia do RZGW w Krakowie opłat dzierżawy za obwody, pomimo że wyniki Państwowego Monitoringu Środowiska wykazują w wodach Okręgu przekroczenia standardów wód przeznaczonych dla ryb łososiowatych i karpiowatych.
  10. Zobowiązuje się Zarząd Koła do założenia strony internetowej Koła w Portalu PZW, celem publikowania uchwał Koła oraz informacji o imprezach wędkarskich organizowanych przez Koło.
  11. Wystąpić do Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie o spowodowanie zmiany zasad prowadzenia Regulaminu Połowu Ryb oraz zapisów w nim zawartych, gdyż obecne są niezgodne z wymogami prawa.
  12. Wystąpić do Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie o spowodowanie zmiany uchwały Z.O. PZW w Rzeszowie Nr  12 i 13  z dnia 27.10.2007 r., gdyż w części „Zakres stosowanych ulg na 2008 r. zawiera rażący błąd. Odnośnie członków PZW Okręgu w Rzeszowie i innych Okręgów odznaczonych „złotą odznaką PZW z wieńcami” podano tylko, że są zwolnieni ze składek na ochronę i zagospodarowanie wód z wyłączeniem składki uzupełniającej na zbiorniki. Pominięto całkowicie składkę członkowską, a skarbnicy bezprawnie pobierają opłatę w kwocie 14 zł. Dla innych grup podano wysokość składki członkowskiej. Powyższa uchwała pozostaje niezgodna z zapisami Uchwały ZG PZW Warszawa Nr 58  z dnia 30.08.2007 r.

13. Dokonać zmiany nazwy Koła Nr 3 w Rzeszowie z „Instal” na nową „Vimba”.